Yurt dışı para transferi işlemlerinin hem bireysel hem de kurumsal düzeyde her geçen gün artış göstermesinin arkasında internetin hayatımız üzerindeki etkisini giderek artırmasının da rolü olduğu bir gerçek. Bu sayede bankacılık altyapısını kullanmak zorunda olmayan birçok sistemin de ortaya çıkmasıyla birlikte kullanıcılara daha avantajlı seçenekler sunan çeşitli uygulamaların yolu açılmakta.PeP ise bu uygulamalar arasında uluslararası para gönderme işlemlerinde, özellikle Almanya para transferi kapsamında sunduğu birçok menfaat sayesinde kullanıcılar arasında şimdiden popülerliğini sağlamayı başarmakta.

PeP’in Yurt Dışı Para Transferinde Sunduğu Avantajlar

Geleneksel bankacılık altyapısının kullandığı sistemde kullanıcılara ek masraf yansıtan birçok unsur bulunmasıyla birlikte daha ekonomik çözümler sunmak amacıyla ortaya çıkan alternatif bankacılık sistemleri, özellikle uluslararası para transferi konusunda hem en az bankalar kadar güvenli hem de daha hesaplı işlemler vaat ediyor.

PeP ise çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi Almanya para gönderme işlemlerinde de en az 1€ tutarında olmak kaydıyla, gönderilen miktarın yüzde 0,6’sı gibi minimum düzeyde tutulmuş masraflar talep etmesiyle kullanıcılar için oldukça değerli bir konumda yer alıyor. Üstüne üstlük, bu düşük tutarı dahi ödemenize gerek bırakmayacak kampanyalardan yararlanma fırsatını da yakalayabilirsiniz! Ayrıca bankaların sunduğu sistemden farksız olarak hiçbir gecikme olmadan mesai saatleri boyunca PeP uygulaması üzerinden dilediğiniz gibi gerçekleştirebileceğiniz işlemlerin takibini yapmak da oldukça kolay!

Hem ücretlendirmesi bakımından hem de kullanım kolaylığı açısından kullanıcılar için çabucak ön plana çıkmayı başaran PeP uygulamasını kullanmaya başlamak ve Almanya para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirmek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, yazımızın geri kalanını okumanızda büyük fayda var.

Almanya Para Gönderme İşlemini Nasıl Gerçekleştiririm?

Sözünü ettiğimiz avantajlardan yararlanmak adına öncelikle PeP internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden kendi adınıza bir hesap oluşturmanız gereklidir. Fakat bu işlem hiç gözünüzü korkutmaması gerekecek şekilde, sadece kimlik bilgilerinizi gerektiren bir işlem olduğu için dakikalar içinde kolaylıkla halledebileceğiniz bir süreç. Daha sonrasında uluslararası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirmek için PeP cüzdanınıza tanımlanmış bir döviz hesabı yaratmanız gerekmekte ki bu da yine birkaç tıkla tamamlanması mümkün, zahmetsiz bir işlemdir.

Hesaplarınızı oluşturma sürecinin ardından tüm para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirmek adına sahip olduğunuz diğer banka hesapları üzerinden PeP cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekmekte. Ardından Almanya para gönderme işleminizi gerçekleştirmek için ise “Para Gönder” menüsünde bulunan “Yurt Dışına Para Gönder” sekmesi üzerinden gerekli alıcı bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

Siz de cüzi masraflarla gerçekleştirebileceğiniz Almanya para gönderme işlemindeki avantajlarından yararlanmak ve bunun gibi daha birçok işlemi kolaylıkla halledebilmek için hemen PeP hesabınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey PeP internet şubesi ya da Google Play Store veya App Store üzerinden uygulamamızı indirip bahsettiğimiz adımları takip etmek!