Mesafelerin önemi giderek azalıyor.Bulunduğumuz dönemde kıtalararası seyahat etmek birkaç saat sürerken; Dünya’nın bir ucundan öbür ucuna elektronik postalar yollamak için beklememiz gereken süre saniyeleri aşmıyor.Uluslararası para transferi işlemlerinin de bundan payını aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.İnternet,çeşitli iş alanlarındaki nüfuzunu her geçen gün artırdıkça ortaya PeP gibi hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar çıkıyor. PeP’in, Avusturya para gönderme işlemi de dahil olmak üzere uluslararası para transferinde sağladığı kolaylıklar ile birlikte bankacılık sistemi için önemli bir alternatif konumuna gelmesi kaçınılmaz oldu.

PeP, Uluslararası Para Transferinde Neler Vadediyor?

Bu soruyu cevaplamak adına öncelikle PeP’in geleneksek bankacılık sistemine göre ne gibi farklılıklar barındırdığı üzerine konuşmak gerekir. Bankalar, tüm para transferi işlemlerinde kullanıcılarına ekonomik anlamda yük yaratan bir altyapıya sahiptir. PeP’in yürüttüğü sistem ise tüm bu işlemleri daha basit bir hâle getirerek özellikle yurt dışı para transferinde kullanıcılar için oldukça ekonomik seçenekler sunuyor. Böylelikle Türk vatandaşlarının yoğun bir şekilde ikamet ettiği ülkelere yapılan,Avusturya para gönderme gibi işlemler için akla ilk gelen seçeneklerden birine dönüşüyor.

Çoğu Avrupa ülkesine yapacağınız yurt dışı para transferi işlemlerinin, en az 1€ olmak kaydıyla,yatırılan tutarın yüzde 0,6’sı gibi cüzi bir masrafla gerçekleştirilmesi, PeP’le hizmetinize sunulacak olanakların ne ilki ne de sonuncusu. Uluslararası para transferi işlemlerinde bankacılık sisteminden farksız olarak, gönderi yapacağınız ülkenin mesai saatleri esas kabul edilip, hiçbir gecikmeyle karşılaşmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik konusunda da herhangi bir endişeye kapılmanıza hiç gerek yok; zira işleminizi gerçekleştireceğiniz mobil uygulama veya internet şubesi üzerinden yaptığınız hareketleri takip edebilirsiniz.

Avusturya para gönderme işlemini önemli avantajlardan yararlanarak gerçekleştirebileceğiniz PeP platformu üzerinden nasıl uluslararası para transferi yapabileceğiniz konusunda soru işaretleriniz varsa, yazımızın bir sonraki kısmını mutlaka okumalısınız.

PeP’le Avusturya Para Gönderme İşleminin Basamakları

PeP’in yurt dışı para transferi işlemlerine yönelik sunduğundan bahsettiğimiz tüm bu avantajları yakalamak için elbette ki öncelikle bir PeP hesabı,ardından da döviz cüzdanı oluşturmanız gerekmekte. PeP bu noktada da ne kadar kullanıcı dostu olduğunu göstermeyi ihmal etmiyor. Yalnızca birkaç kimlik bilgisi girerek bu işlemleri internet şubesi veya PeP mobil uygulaması üzerinden kolayca sonlandırabilirsiniz.

Hesaplarınızı oluşturduktan sonra ise müşterisi olduğunuz banka hesaplarından ya da kredi kartlarından PeP hesabınıza bakiye aktarmanız gerekmekte. Artık Avusturya para gönderme işleminizi gerçekleştirmeye hazırsınız! Tek yapmanız gereken, kullandığınız PeP arayüzünde karşınıza çıkacak “Para Gönder” menüsünde bulunan “Yurt Dışına Para Gönder” seçeneğine tıkladıktan sonra alıcı bilgilerini girmek!

Eğer siz de Avusturya para gönderme işlemini kapsamına alan uluslararası para transferini en verimli yollarla gerçekleştirmek istiyorsanız PeP’in sunduğu avantajları mutlaka gözden geçirin! PeP ailesine katılmak için internet şubesini kullanabileceğinizi gibi, Google Play Store veya App Store üzerinden PeP mobil uygulamasını da indirebilirsiniz! Ayrıca yapacağınız işlemlerde ek masraf ödemenize gerek bırakmayacak çeşitli kampanyalarla da karşılaşabilirsiniz!