Hepimizin bildiği üzere, internet bulunduğumuz çağda hayatımızı etkisi altına alan en büyük olguların başında geliyor. Girdiği her alanda işimizi kolaylaştıran hizmetlere altyapı sağlayarak, özellikle mesafelerin söz konusu olduğu durumları önemsiz kılmasıyla ön plana çıkıyor.Uluslararası para transferi gibi işlemlerin e-posta göndermekten farksız bir hale gelmesi de internetin hayatımızı kolaylaştırdığı hizmetlerden biri konumunda. Bu bağlamda, geleneksel bankacılık altyapısını kullanmayan uygulamaların başında gelen PeP ise, Belçika para gönderme işlemi gibi sıklıkla gerçekleştirilen yurt dışı para transferlerinde sunduğu kullanıcı dostu avantajlar sayesinde adından söz ettirmeyi başarıyor.

PeP, Uluslararası Para Transferinde Bana Ne Kazandırır?

Yurt dışı para transferlerinde PeP sayesinde elde edeceğiniz kazanımların başında ekonomik unsurlar gelmektedir. Bankacılık sisteminin kullanıcılara yüklediği masrafları minimum düzeye indirgeyen PeP, Belçika para gönderme işlemi de dahil olmak üzere çoğu Avrupa ülkesine yapacağınız uluslararası para transferinde 1€ veya gönderilen miktarın yüzde 0,6’sı gibi cüzi bedeller talep eden işlemler sunmakta. Ayrıca,bazı dönemlerde bu bedeli dahi ödemenize gerek kalmamasını sağlayan kampanyalarla da karşılaşabilirsiniz!

Üstelik tıpkı bankalar üzerinden yapacağınız işlemlerde olduğu gibi, yurt dışı para transferini gerçekleştireceğiniz ülkenin mesai saatleri kabul edilerek, herhangi bir gecikmeye mahal verilmemektedir. Ayrıca, PeP platformları üzerinden yaptığınız işlemi takip etmenize olanak tanıyan bir sistem de mevcut. Yani güvenliğinden endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil.

Ekonomik olarak büyük ayrıcalıklardan yararlanacağınız Belçika para gönderme işlemini PeP’le nasıl gerçekleştireceğiniz konusundaki soru işaretlerinize ise bir sonraki başlığımızla cevap veriyoruz.

PeP’le Belçika Para Gönderme İşleminin Adımları

Siz de tahmin edeceksinizdir ki herhangi bir para gönderme işlemi yapabilmeniz için öncelikle bir PeP hesabı oluşturmanız gerekmekte. Daha sonrasında uluslararası para transferini gerçekleştirmeniz için ise bu hesaba tanımlı bir döviz cüzdanı yaratmalısınız. Tüm bu işlemleri birkaç kişisel bilgi girerek oldukça kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Hesap oluşturma işlemini aştıysanız, Belçika para gönderme işlemine hazır hale gelmenizin önündeki tek engel, sahip olduğunuz diğer banka ve kredi kartlarından PeP bakiyenize yükleme yapmak olacaktır.Artık,kullandığınız PeP platformunda karşınızaçıkacak “Para Gönder” menüsünde bulunan “Yurt Dışına Para Gönder” seçeneğine tıklayarak ilgili kişi ya da kuruluşun bilgilerini girebilirsiniz!

PeP’le Belçika para gönderme işleminde önemli ekonomik avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, siz de hemen Google Play Store ya da App Store aracılığıyla PeP mobil uygulamasını indirebilir veya internet şubemizi kullanabilirsiniz!