Akıllı telefonların her geçen gün hayatımıza biraz daha dahil olduğu gerçeğini inkar edemeyiz. Hal böyle olunca, sahip olduğumuz paranın kontrolünü de cep telefonlarımız vasıtasıyla elimizin altında tutmamız hiç de beklenmeyecek bir durum değil elbette.

Dahil oldukları her alanda olduğu gibi finansal işlemlerimizde de büyük kolaylıklar sunmaya devam eden akıllı telefonlar, gerek fatura ödemeleri gerekse yurt içi veya uluslararası para transferi gibi işlemlerin ilgili uygulamalardan zahmetsizce halledilebilmesine olanak sağlıyor.

PeP’le 7 Gün 24 Saat, Güvenli Para Transferi!

Paraya ihtiyaç duyacağımız vakitleri her zaman kestiremeyebilir veya ödemelerimizi beklenmedik vakitlerde yapmak durumunda kalabiliriz. Bu gibi zamanlarda gece, gündüz demeden; tatil veya mesai saati kısıtlamaları olmadan her türlü ödeme işlemini yapmanız ve cep telefonuna para göndermeniz PeP’le mümkün.

Söz konusu para olunca yaptığımız işlemlerde sorun yaşamayacağımıza dair güvende hissetmek isteriz. Bu bağlamda PeP de, internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden yapılan işlemlerde kullanıcılarının güvenliğini ve kişisel bilgilerinin korunmasını sağlamak amacıyla gerekli güvenlik çözümlerini uygulamaktadır.

Bir diğer önemli güvenlik unsuru ise mobil uygulamamıza giriş yaparken kullandığınız akıllı cihazınızın PeP tarafından eşleşme prosedürlerinden geçerek tanınmasıdır. Girişinizi daha önce kullanmadığınız bir cihazdan yapmak istediğinizde ise tek kullanımlık şifre uygulamasından yararlanmanız gerekir.


Cep Telefonu ile Nasıl Para Transferi Yapabilirim?

PeP hesabınıza mobil uygulama üzerinden, sahip olduğunuz diğer kredi kartı, banka kartı veya banka hesaplarınızdan Havale/EFT yoluyla para aktarabileceğiniz gibi; PeP’teki bakiyenizi kullanarak müşterisi olduğunuz bankalardaki hesaplara ve kredi kartlarına para transferi yapmanız da mümkün. Ek olarak, çeşitli fatura ödemelerinde, internet üzerinden yapılan alışverişlerde ve kişisel para transferlerinde de 7 gün 24 saat boyunca PeP hesabınızı kullanabilirsiniz.

Ayrıca paraya ihtiyaç duyduğunuz anlarda talepte bulunabileceğiniz birisi var ise, sadece bahsi geçen kişinin telefon numarasını girerek ödeme alabilirsiniz. Özellikle çocukları şehir dışında öğrenim gören anne babaların, çocuklarının cep telefonuna para göndermekte sıklıkla kullandığı bu pratik çözüm birçok kullanıcımızın işini ciddi biçimde kolaylaştırıyor.