Uluslararası para transferi işlemleri de dahil olmak üzere bireysel veya kurumsal düzeyde tüm para hareketleri, internetin çeşitli çalışma alanlarındaki nüfuzunu artırmasıyla birlikte, bankacılık altyapısı yerine alternatif uygulamalar üzerinden halledilmeye başlandı. Üstelik bu tarz uygulamaların başında gelen PeP, özellikle yurt dışı para transferi işlemlerinde sunduğu fark yaratan avantajlarla birlikte kullanıcılar için çok daha cazip bir seçenek haline gelmeyi başardı. Böylelikle Fransa para gönderme gibi kullanıcılar arasında oldukça sık başvurulan işlemler de az sonra bahsedeceğimiz uluslararası para transferi avantajları kapsamına dahil oldu.

Uluslararası Para Transferinde PeP’i Öne Çıkaran Unsurlar

PeP’in, geleneksel bankacılık sistemi de dahil olmak üzere, diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında neden daha kullanıcı dostu bir konumda olduğunu ortaya koyan en büyük özelliklerinden biri, uluslararası para transferi işlemlerinde sunduğu ekonomik çözümler olacaktır. Bankacılık altyapısında geçerli olan sistemin kullanıcılar için yüksek masraflar çıkarmasından hareketle misyonunu belirleyen PeP, Fransa para gönderme işlemi de dahil olmak üzere çoğu Avrupa ülkesine yurt dışı para transferini, en az 1€ olmak kaydıyla, toplam tutarın yüzde 0,6’sına tekabül eden cüzi masraflarla gerçekleştirmektedir.

Ekonomik anlamda daha hesaplı işlem imkânları sunmasına rağmen PeP, birçok Avrupa ülkesiyle uluslararası para transferi sırasında tıpkı banka sistemlerinde olduğu gibi mesai saatleri boyunca hizmet olanağı sağlamakta.Ayrıca güvenli bir süreç olmadığını düşünmenize mahal vermeyecek bir sistem ile birlikte, yaptığınız tüm işlemleri PeP mobil uygulaması veya internet şubesi üzerinden anında takip edebilirsiniz.

Yazımızın bir sonraki kısmında Fransa para gönderme işlemini de kapsamına alan Avrupa ülkelerine yurt dışı para transferini nasıl gerçekleştirebileceğinizi ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Fransa Para Gönderme İşlemi PeP’le Nasıl Yapılıyor?

Uluslararası para transferi işlemlerini gerçekleştirirken PeP’in sunduğu tüm bu avantajlardan da yararlanabilmek için ilk yapmanız gereken şey, adınıza tanımlı bir hesap oluşturmak. Bu işlemi oldukça kolay bir şekilde, sadece gerekli kimlik bilgilerinizi doldurarak birkaç dakika içinde halledebilirsiniz. Devamında ise bu hesaba tanımlı bir döviz cüzdanı yaratmanız oluşturmanız gerekiyor. Yine birkaç dakikadan fazla sürmeyecek bu işlemin sonunda Fransa para gönderme işleminizi gerçekleştirmeye hazır hale geleceksiniz.

PeP mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinden hesaplarınızı oluşturmanızın ardından, kullanıcısı olduğunuz diğer banka hesapları aracılığıyla PeP bakiyenize yükleme yapmalısınız ki para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilesiniz. Son olarak, kullanıcı ara yüzünde karşınıza çıkacak “Para Gönder” menüsündeki “Yurt Dışına Para Gönder” seçeneği vasıtasıyla Fransa para gönderme işleminizin alıcısı konumundaki birey ya da kurumun bilgilerini girerek süreci sonlandırabilirsiniz.

Oldukça düşük masraf bedelleri ödeyerek halledebileceğiniz Fransa para gönderme gibi daha birçok işlemde PeP’in sunduğu fırsatları yakalamak istiyorsanız tek yapmanız gereken, az önce tarif ettiğimiz hesap oluşturma süreçlerini takip etmek! Bu işlemleri internet şubesi üzerinden yapabileceğiniz gibi, Google Play Store veya App Sore aracılığıyla akıllı telefonunuza indireceğiniz PeP mobil uygulaması ile gerçekleştirmeniz de mümkün. Ayrıca bu cüzi bedelleri bile ödemeden işlem yapabilmenize olanak tanıyan kampanyalar için takipte kalmayı da ihmal etmeyin!