İnternetin her geçen gün, hayatımızı etkileyen çalışma alanlarını daha da etkisi altına almasıyla ortaya çıkardığı faydalardan birisi de geleneksel bankacılık sistemlerine getirdiği alternatif uygulamalardır.Bu sistemlerin çalışma prensipleri, kullanıcıları için yük oluşturabilen bir düzene sahip olmasından dolayı, PeP’in öncülük ettiği alternatif uygulamaların özellikle uluslararası para transferi gibi işlemlerde sağladığı büyük kolaylıkların önemi artmaktadır. Bu durumu destekleyen sebepler arasında ise Hollanda para gönderme işlemi gibi Türk vatandaşlarının yoğunluk gösterdiği birçok Avrupa ülkesine yapılan para transferlerindeki sıklığın olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Neden Yurt Dışı Para Transferinde PeP’i Tercih Etmelisiniz?

Bankalar üzerinden yapılan hareketlerin kullanıcılara yük oluşturabileceğinden bahsettik. Bunların başında özellikle uluslararası para transferi işlemlerinde yansıtılan ek masraflar gelmekte. Hal böyle olunca, Hollanda para gönderme işlemi de dahil olmak üzere, PeP üzerinden çoğu Avrupa ülkesine yapacağınız yurt dışı para transferi işlemlerinin minimum 1€ olmak kaydıyla,yatırılmak istenen tutarın yüzde 0,6’sı gibi düşük masraflarla halledebilmesi oldukça değerli bir konumda yerini alıyor.Ayrıca herhangi bir masraf bedeli ödemenize gerek bırakmayacak kampanyalara da denk gelebileceğinizi unutmayın!

Bu bağlamda önemli diğer konular ise verilen talimatların ne kadar çabuk yerine getirildiği ve ne derece güvenli bir sistem kapsamında olduğudur. PeP kullanıcılarının yapacağı uluslararası para transferi işlemlerinde,bankacılık sistemlerinde de olduğu gibi, söz konusu Avrupa ülkesinin mesai saatleri esas kabul edilmektedir. Ayrıca verdiğiniz talimatların nasıl bir süreçten geçtiğini de PeP mobil uygulaması üzerinden ya da internet şubesi aracılığıyla takip edebileceksiniz.

Bankacılık sistemlerine göre hem daha hesaplı hem de güvenlik ve hızaçısından hiçbir eksiği olmayacak bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz Hollanda para gönderme işlemlerinizi, PeP üzerinden yapmaya nasıl başlayacağınızı merak ediyorsanız,yazımızın geri kalanı bu sorunuza cevap sağlayacaktır.

PeP’le Hollanda Para Gönderme İşlemi

PeP aracılığıyla yurt dışı para transferi işlemleri de dahil olmak üzere, herhangi bir para hareketi gerçekleştirebilmeniz için bekleneceği üzere bir PeP hesabı yaratmanız gerekiyor. Bunun için internet şubesi veya akıllı telefonunuza indireceğiniz PeP uygulaması üzerinden kimlik bilgilerinizi girerek hiç beklemenize gerek kalmadan diğer adımlara başlayabilirsiniz. Bunların başında hesabınıza tanımlı bir döviz cüzdanı yaratmak geliyor ki bu da yine kolaylıkla halledebileceğiniz bir işlem. Gerekli hesapları yarattıktan sonra PeP cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekmekte. Bunun için ise sahip olduğunuz banka hesapları ya da kredi kartları üzerinden gerekli talimatları verebilirsiniz.

Tüm bu basamakları birkaç dakika içinde hallettikten sonra Hollanda para gönderme işlemini gerçekleştirmek için hazırsınız demektir. Artık yapmanız gereken tek şey,kullandığınız PeP platformunun ara yüzündeki “Para Gönder” menüsüne girip, “Yurt Dışına Para Gönder” sekmesine tıklamak.Açılan ekranda gerekli alıcı bilgilerini de doldurduktan sonra uluslararası para transferi talimatınız işleme alınacaktır.

Avantajlarla dolu PeP dünyasına katılmak ve sözünü ettiğimiz tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için internet şubemizi kullanma seçeneğinin yanısıra Google Play Store veya App Store üzerinden PeP uygulamasını indirmeniz yeterli!