Son yıllarda internetin hayatımıza etki ettiği alanların sayısı giderek artıyor ve mesafeler her geçen gün anlamını yitirmeye başlıyor. Bulunduğumuz zaman diliminde uluslararası para transferi işlemlerini bile saniyeler içinde gerçekleştirilebiliyoruz. Fakat bunu yapmanın birçok yolu olduğu gibi, bu yollardan bazıları diğerlerine göre daha avantajlı. Çoğu insanın aklına ilk gelecek yöntem olan bankacılık sistemi ise tahmin edeceğinizin aksine pek de kullanıcı dostu bir seçenek değil; zira altyapısının PeP’e göre daha masraflı olması sebebiyle bu durum müşterilerine de yansıyor. Bu sebeple alternatif seçeneklerin başında gelen PeP’in, uluslararası para transferi kapsamındaki İspanya para gönderme işleminde sunduğu avantajların değeri oldukça artıyor.

PeP’le Yurt Dışı Para Transferinde Ne Avantaj Sağlarım?

Bu noktada bahsedilmesi gereken ilk unsur, az önce de ifade ettiğimiz ekonomik sebepler olacaktır. PeP, birçok Avrupa ülkesine yapılan uluslararası para transferi işlemlerini, minimum 1€ olmak üzere, toplam miktarın yüzde 0,6’sı gibi düşük ek ücretlerle kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede, İspanya para gönderme işlemi gibi birçok insanın sıklıkla başvurduğu para transferleri için geleneksel bankacılık yerine önemli bir alternatif oluşuyor. Öyle ki bazı dönemlerde bu ücretin dahi talep edilmediği kampanyalarla karşılaşmanız mümkün.

Üstüne üstlük ekonomik olarak böylesi avantajlar sunmasına rağmen, bankacılık sisteminden hiçbir konuda da geri kalmıyor. Söz gelimi, yurt dışı para transferinde alıcı konumundaki ülkenin mesai saatleri dahilinde gerçekleşen hiçbir işlemde gecikme söz konusu değil. Ayrıca güvenliğinizi temin etmek adına internet şubesi veya PeP mobil uygulaması üzerinden, yaptığınız işlemlerin takibini gerçekleştirmeniz de mümkün.

Uluslararası para transferi dahilinde talimat vereceğiniz İspanya para gönderme işlemini, PeP’in sağladığı avantajlardan faydalanarak gerçekleştirmek için neler yapmanız gerektiğine dair soru işaretleriniz mi var? Öyleyse yazımızın bir sonraki başlığı ilginizi mutlaka çekecektir.

İspanya Para Gönderme İşlemi İçin Nasıl Talimat Veririm?

Her şeyden önce elbette ki bir PeP hesabına sahip olmanız gerekmekte ki bunun için PeP mobil uygulamasını ya da internet şubesini başvurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra uluslararası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için bir döviz cüzdanı oluşturmalısınız. Bu iki işlem de gerekli kişisel bilgilerinizi girerek birkaç dakika içinde halledilebilecek kolaylıkta.

Gerekli hesapları oluşturmanızın ardından sahip olduğunuz diğer banka hesaplarından ya da kredi kartlarından PeP bakiyenize para aktarımı yapmalısınız. Bu işlemi de tamamladıysanız artık İspanya para gönderme işlemi için talimat vermeye hazırsınız demektir! Yapmanız gereken tek şey, kullandığınız PeP platformunda karşınıza çıkacak “Para Gönder” menüsündeki “Yurt Dışına Para Gönder” sekmesine tıklamak ve gerekli alıcı bilgilerini doldurmak!

PeP’in yurt dışı para transferinde sunduğu bu dev avantajlardan yararlanmak ve İspanya para gönderme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmek için hemen bize katılabilirsiniz! Tüm bu işlemleri internet şubesinden yapabileceğiniz gibi, PeP mobil uygulamasını Google Play Store ve App Store aracılığıyla da halledebilirsiniz!