Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, çevrimiçi alışveriş yapmak için oluşturabileceğiniz dijital bir karttır. Sanal kartınızı mobil uygulamalara kaydedebilir ve güvenli bir şekilde çevrimiçi ödemeleriniz için kullanabilirsiniz.

Sanal kart, diğer kartlar gibi fiziksel bir kart değildir. Çevrimiçi ve uygulamalar üzerinden ödeme yapmanıza izin verir. En büyük avantajı ise ne kadar para yükleyeceğinize tamamen kendinizin karar veriyor olmasıdır.

Herhangi bir banka şubesine girmeden ve form doldurmadan istediğiniz zaman sanal kart oluşturabilir veya silebilirsiniz.

Sanal kartın avantajları nelerdir?

Sanal kart sizler için birçok benzersiz avantaj sunuyor. Sanal kart mobil harcama çözümlerine, kullanıcıların harcamalarını kontrol etmelerine, optimize etmelerine ve şirket fonlarını kolaylıkla korumalarına olanak tanır.

Bir diğer avantajı ise sanal kartınıza hesabınızı açtıktan sonra anında para yükleyebilir ve kartınızı hemen kullanabilirsiniz.

Ayrıca ihtiyaç duyduğunuzda kartınızı dondurabilir, harcama limitini ayarlayabilir, kartın kapanması için tarih belirleyebilir ve ilk çekimden sonra hesabın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Sanal kartlar, fiziksel kartlardan çok daha fazla güvenlidir çünkü kimse kartınızı çalamaz veya kopyalayamaz. Bu kartlarda manyetik şeritler ve görünür kart numaraları bulunmaz, bu da yetkisiz kişilerin hesaba sızmasını engeller.

PeP ile daha güvenli…

Çevrimiçi alışveriş yaptığınızda veya fatura ödediğinizde, genellikle satıcıya adınızı, fatura adresinizi ve kredi kartı numaranızı, kartın son kullanma tarihini ve güvenlik şifresini paylaşırsınız. Bu bilgileri paylaşmak, bazen güvenlik açısından sorun yaratabiliyor.

PeP, çevrimiçi alışverişlerinizi %100 daha güvenli hale getiriyor. PeP Visa Sanal Kart, her alışverişte kart numaranızı değiştiriyor. Numara yalnızca bir kez verildiği ve ardından silindiği için dolandırıcıların bu kart numarasını alıp daha sonra kullanmaları imkânsızdır.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart oluşturmak, oldukça kolay ve hızlıdır. Tüm süreç internet üzerinden yürütülür. Bu, çok sayıda belgeyi doldurmanız veya fiziksel bir yere şahsen gitmeniz gerekmediği anlamına gelir.

Firmaya göre farklılıklar olsa da, genellikle sanal kart sahibi olmak istediğiniz firmanın web sitesinden veya uygulamasından başvuru yapabilirsiniz.

PeP sanal kart oluşturmak için:

  • PeP uygulamasını indirin ve üye olun.
  • PeP kartını seç sekmesine gidin.
  • PeP Kartlar seçeneğine tıklayın.
  • Sanal Kart’ı seçin.
  • Visa Sanal Kart görselini tıklayın ve işleminiz tamamlansın.

Kart anında uygulamanızda görünecek ve başka bir aktivasyona gerek kalmadan çevrimiçi satın almaya açılacaktır.

Sanal kartın maliyeti nedir?

Sanal kart başvurularında herhangi bir bütçe ödemenize gerek yoktur. Bazı firmalar aktivasyonu sağlamak için küçük bir miktar para talep etmektedir.

Sanal Kart ile Neler Yapılabilir, Kullanım Alanları

Sanal kartınızı Apple Pay'e veya Google Pay'e ekleyebilir veya çevrimiçi satıcılardan alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Sanal kart, tek bir çevrimiçi satın alma için kullanılabilir veya yinelenen ödemeler için belirli bir satıcıya bağlanabilir.

Sanal kartlarla harcanan paranın birçoğu, giyim ve ayakkabı, elektronik, kitap, film, müzik ve oyun gibi çevrimiçi alışverişlerde kullanılır. Ayrıca kozmetik ve vücut bakımı, çantalar ve mücevherler, yiyecek ve içecek, ev aletleri, mobilya ve ev eşyaları, spor, bebek ürünleri, kırtasiye ve hobi malzemeleri gibi alanlar için de tercih edilir.

Abonelikler

Yinelenen ödemeler için farklı sanal kartları kullanmak, size harcamalarınız hakkında bilgi verir ve aboneliklerinizi kontrol etmenizi sağlar. Her aboneliğiniz için farklı bir kart kullanabilir veya hepsini tek bir kartta toplayabilirsiniz.

Sanal kart ödeme türleri nelerdir?

Sanal kartlarda tek seferlik ödemeler, en sık kullanılan işlem türlerindendir. Aboneliklerinize, eğer kartınızda yeterli bakiye bulunuyorsa düzenli olarak ödeme yapar. Google Pay veya Apple Pay gibi dijital cüzdanlara sanal kartınızı ekleyebiliyorsanız ATM’lerden para çekmeniz mümkün olabilir.

Peki Neden PeP Sanal Kartı Kullanmalısın?

Çevrimiçi alışverişleriniz PeP Sanal Kart ile daha güvenli! Çevrimiçi alışveriş, abonelikleriniz ve diğer ödemelerinizi PeP Visa Sanal Kart ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. PeP Sanal Karat, size her ödemeniz için farklı bir numara sunuyor. Bu sayede kişisel bilgilerinizin çalınması ve olası kötüye kullanımı önleniyor.

Çevrimiçi alışverişlerinizi PeP Sanal Kart ile daha avantajlı hale getirin. Pep Visa Kart’ınızla gerçekleştireceğiniz tüm alışverişlerde avantajlı döviz kuru fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Peki Neden PeP Sanal Kartı Kullanmalısın?

  • Türkiye’nin dijital cüzdanı PeP, tüketicilerin sanal alışverişle ilgili dolandırılma korkularını PeP Visa Sanal Kart’la sonlandırıyor. Üstelik hiç bir kart ve hesap işletim ücreti olmadan...
  • PeP, her alışveriş sonunda numarası değişen tek kullanımlık PeP Visa Sanal Kart ile online alışverişlerde güvenli bir seçenek sunuyor.
  • Her alışverişte numarası değişen kart sayesinde tüketiciler kart bilgilerinin çalınma riski olmadan online alışverişin keyfini yaşıyor.
  • Üstelik tüketiciler alışverişlerini avantajlı döviz kurları ile gerçekleştirme imkanı buluyorlar. PeP Visa kartların multicurrency özelliği ile dövizle alışverişte PeP araya bir aracı kurum koymadan harcanan para birimini direkt TL’ye çeviriyor. Bunu, bankalar arası kuru baz alarak olabilecek en düşük kurdan çeviriyor. Böylelikle tüketiciler klasik yöntemlere oranla çok büyük kur avantajları elde etmiş oluyorlar.
Tek Kullanımlık PeP Visa Sanal
Kart Nasıl Oluşturabilirim?
1
Ücretsiz
PeP Hesabınızı Açın
Hemen PeP Mobil uygulaması veya
PeP Online Şubeden
ücretsiz PeP hesabınızı açın.
2
Sanal Kartınızı
Ücretsiz Alın
PeP Mobil uygulaması veya
PeP Online Şube üzerinden
Kartlarım sekmesine gelin,
Yeni Kart İste ve PeP Kartlar butonunu
işaretleyerek PeP Visa Sanal Kart'ı seçin.
3
E-Posta
Adresinizi Girin
Sanal kartınıza tanımlı olacak
e-posta adresinizi doğru ve
eksiksiz olarak girin.
4
Sanal Kartınız
Kullanıma Hazır
PeP Visa Sanal Kart'ınızın
her alışverişte değişen
kart numarası ile daha da güvenli
alışveriş yapmak için Kart Ayarları
menüsünden bu özelliği aktifleştirin.

Sıkça Sorulan Sorular

PeP Kart fiziksel karttır. Fiziksel POS, ATM ve PeP Döviz hesabı, yurt dışı para transferi işlemleri için gerekli olan bir karttır.
Sanal kart ise sadece sanal alışverişlerde kullanılabilen üyelik sonrası anında oluşturularak kullanılabilen bir Visa sanal kartıdır. İşlemlerinizin kesintisiz sürmesi, PeP’in tüm imkanlarından yararlanabilmek için PeP Visa fiziksel karta hemen başvurabilirsiniz.
PeP Sanal Kart; hesabınıza bağlı olarak açılan, kartın fiziki olarak bulunmadığı tüm e-ticaret alışverişlerinde kullanılabilen bir kart numarasıdır. Sanal Kart numarası talep anında üretilir, hemen kullanılabilir durumdadır ve tamamen ücretsizdir.
PeP müşterilerine özel her alışveriş sonrası numaraları değişen sanal kart ile alışverişlerde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu sayede internette kart bilgilerinize %100 güvenlik sağlarsınız. Kart bilgilerinize işleminizden sonra geçerliliğini yitireceği internet ortamında bilgilerinize usulsüzce erişim sağlansa bile kart numaranız artık geçersizdir.
Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Aynı anda 2 tane aktif sanal kartınız olabilir. Dilerseniz kartlarınızdan birini sabit numaralı sanal kart diğerini ise her alışverişte numarası değişen sanal kart olarak tanımlayabilirsiniz. Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Ana menüden Kartlarım’dan işlem yapmak istediğiniz sanal kartınızı seçin. Kart ayarları menüsünden ilgili seçeneğini açarak aktif hale getirebilirsiniz.
PeP hesabınıza yüklediğiniz bakiyeyi PeP Kart ve PeP Sanal Kartınızla kullanabilirsiniz.Kart Ayarları menüsünde kartınızla kullanabileceğiniz işlem limitlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu sayede hesabınızda bulunan bakiyelerinin tamamını veya bir kısmını kartınızla kullanabileceğinizi ayarlayarak hesabınızın tüm kontrolü sizin elinizde olur.