Opet Kart ve Yakıt Kart, Opet Petrolcülük tarafından sunulan, hem bireysel hem de kurumsal akaryakıt müşterilerinin sıklıkla tercih ettiği, akaryakıt alışverişlerinde kolaylığın yanı sıra belli başlı avantajlar da sağlayan iki popüler hizmet… Özellikle de araç sahiplerini ilgilendireceğini düşündüğümüz makalemizde, Opet’in sunduğu bu iki karttan, özelliklerinden ve avantajlarından kısaca bahsedeceğiz.

Opet Kart Nedir?

Opet Kart, Opet’in bireysel müşterilerine sağladığı; ücretsiz akaryakıt ve çeşitli kampanyalardan yararlanma fırsatı sunan bir “sadakat kartıdır.” Müşterilerine Opet’ten yapacakları akaryakıt alışverişlerinde daha sonra kullanabilecekleri “Paropuanlar” kazandıran bu sistem, avantajlı akaryakıt alışveriş yapmak isteyen pek çok araç sahibi tarafından tercih edilmektedir.


Yakıt Kart Nedir?

Opet Kart’ın aksine yalnızca Opet’in kurumsal müşterilerine sunulan bir avantaj olan Yakıt Kart, anlaşmalı kurumlarda görevli müşterilerin akaryakıt alımlarında kullanabileceği, nakit para yerine geçen bir karttır. Bu kart sayesinde müşteriler, Opet ve Sunpet istasyonlarından, nakit kullanmadan nakit ödeme yapar gibi akaryakıt satın alabiliyor, buna ek olarak özel finansal şartlardan da faydalanabiliyorlar.


Akaryakıt alım işlemlerinde sağladığı kolaylığın yanı sıra, Yakıt Kart firmalara teknolojik anlamda da pratik çözümler sağlamaktadır. Örneğin, bu kartı kullanan firmalar ERP (Enterprise Resource Planning – Kurumsal Kaynak Planlama) programları ile entegre bir şekilde çalışıp, raporlama işlemlerini tek bir ekran üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

PeP Kullanarak İndirimli Akaryakıt Satın Alabilirsiniz!

PeP mobil uygulamasını kullanarak, Türkiye’nin her yerindeki OPET istasyonlarında aracınızdan inmeden indirimli akaryakıt satın almanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken, akaryakıt alımı yapmadan önce kayıtlı araç plakanıza bakiye aktarımı yapmak, ve size özel oluşturulacak güvenlik kodunu istasyonda çalışan görevliye iletmek!