6493 sayılı kanun ile lisansını almış Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası denetiminde olan bir elektronik para şirketidir.
PeP, üyelerine Visa ve TROY kartı, yurt içi / yurt dışı para transferi, TL ve yabancı döviz hesapları, fatura ödeme hizmetleri sunan finansal servisler sağlamaktadır.
PeP tüm hizmetleri gelişen teknolojileri de kullanarak tamamen mobil uygulama ve internet ortamında hizmet vermektedir. Vermiş olduğu kart hizmetleri sayesinde tüm banka ATM’lerini fiziksel para yükleme / para çekme için üyelerinin hizmetine sunmaktadır.
PeP online veya PeP mobil şubede yer alan başvuru formunu doldurarak PeP üyesi olabilirsiniz. MASAK tebliği gereğince elektronik para kullanıcılarından kimlik doğrulaması yapılması için başvuru sırasında TCKN, Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Cep telefonu bilgilerinin alınması zorunludur. Bu bilgilerin doğruluğu kimlik paylaşım siteminden kontrol edilmektedir. Başvuru sırasında cep telefonu doğrulaması yapılmakta olup, cep telefonu doğrulanamayan başvurular onaylanmamaktadır.

Türkiye, Avrupa Birliği, İngiltere (Birleşik Krallık), Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Japonya’da yaşıyorsanız ilgili ülkenin operatörüne bağlı cep telefonu numarası ile üyelik oluşturabilirsiniz.
13 yaş üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan veya Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler PeP hesabı açabilir.
Evet, 13 yaş üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler PeP hesabı açabilir. Yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından üyelik işlemlerini tamamlayabilmeleri için ek yerleşim belgeleri talep edilebilmektedir.
Evet. Tüzel kişiler, şahıs şirketleri PeP hesabı açabilirler. Şahıs şirketleri Bireysel Üyelik adımından hemen hesap açabilirler. Tüzel kişiler ise www.peple.com.tr adresimizde yer alan Hemen PeP’li ol ->Kurumsal Üyelik adımında istenilen bilgileri doldurarak hesap açılış süreçlerini başlatabilirler. Tüzel kişilere yönelik üyelikler, evrak incelemesinden sonra asgari 3 iş günü içinde açılmaktadır.
PeP, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., 6493 sayılı kanun kapsamında 13.07.2017 tarihinde faaliyet izni almıştır. Bu çerçevede PeP sistemlerini, kullanıcı memnuniyetini, kullanıcı bilgilerinin güvenliğini ve yetkisiz kişilerin sistemlerimize erişimlerinin engellenmesini sağlamak için en yüksek güvenlik standartlarını gözetmektedir. Düzenli olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetlenmektedir. PeP Cüzdan’ınıza aktardığınız elektronik para karşılığı tutarlar, bankalar nezdindeki koruma hesaplarında saklanmakta ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nezdinde koruma altına alınmaktadır.
6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para Kuruluşları vadeli hesap işlemleri yapamamaktadır.
6493 sayılı kanun gereğince Elektronik Para Kuruluşları kredi verme işlemleri yapamamaktadır.
PeP üzerinde TL, USD, EUR, GBP hesapları açabilirsiniz.

Tüm bankalardan, banka kartı veya kredi kartınızdan ve ATM’den PeP hesabınıza para yükleyebilir veya PeP hesabınızdan nakit çekebilirsiniz.

Tüm bankalara TL hesabınızdan veya döviz hesaplarınızdan TL olarak EFT / Havale yapabilirsiniz.

PeP Visa Kartınızla tüm dünyada en avantajlı kurlar ile fiziksel ve internet alışverişi yapabilirsiniz.

PeP Visa Kartınızla Türkiye'deki Halkbank ATM’lerinde yurt dışında ise tüm ATM’lerden ücretsiz nakit çekebilirsiniz.

Her alışverişten sonra numarası değişen tek kullanımlık PeP Visa Sanal Kartınız ile internette maksimum güven ve huzur ile alışveriş yapabilirsiniz.

Hesap hareketlerinizde maksimum kontrole sahip olursunuz. Kart işlemleriniz anlık bildirimlerle size ulaşır, belirlediğiniz limitlerin dışında harcama yapılamaz, yurt içi / yurt dışı tüm işlemlere yönelik güvenlik ayarlarını siz belirleyebilirsiniz.

Premium statüde iseniz, PeP hesaplarınızdan yurt dışındaki banka hesaplarına 7/24 para gönderebilir veya yurt dışından PeP hesabınıza para alabilirsiniz.

Diğer PeP hesaplarına TL, USD, EUR, GBP cinsinden 7/24 para gönderebilir / alabilirsiniz.

Para Al özelliği ile karşı tarafın PeP hesabı olmasa bile sadece cep telefonu numarasını girerek PeP Hesabınıza ödeme alabilirsiniz.

Uygun fiyatlarla Seyahat sigortası, Tamamlayıcı sağlık sigortası ve Trafik / kasko sigortası yaptırabilirsiniz.

Turkcell, Vodafone, Türksat vb. kurumlardaki faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

ATM Hizmet Ücretlerini www.peple.com.tr/pep-kart-atm-hizmet-ucretleri adresimizden inceleyebilirsiniz.
1. Banka hesaplarından,
2. Türkiye Bankalarındaki adınıza ait banka kartı / kredi kartlarından,
3. PeP Visa Kartınız ile Türkiye’deki tüm banka ATM’lerinden PeP hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

İşlem yoğunluğuna bağlı olarak 15-20 dakikada paranız hesabınıza geçecektir.
PeP Hesabınıza ücretsiz para yükleyebilirsiniz. Banka hesaplarından PeP hesabına yapılan yüklemelerden PeP ücret ALMAMAKTADIR.
PeP Hesabınıza Halkbank ATM'lerinden yapılan yüklemeler ÜCRETSİZDİR.
PeP Hesabınıza kart ile yapılan yüklemelerde uygulanan ücret, Ücretler tablosunda belirtildiği şekilde uygulanmaktadır.
Türkiye’deki tüm banka hesaplarından PeP Hesabınıza TL, USD, EUR, GBP cinsinden Havale/EFT ile para yükleyebilirsiniz.
Premium statüdeki müşteriler, hem kendisine hem de başkasına ait banka hesabından PeP hesabına para yükleyebilirler.

1. PeP hesabınıza giriş yapın ve Para Yükle menüsüne tıklayın. Yüklemek istediğiniz para birimini seçin.
2. Para gönderme işleminde kullanmak istediğiniz bankayı seçin
3. Ekranda görünen IBAN numaraları PeP Hesabınıza para yüklemek için kullanacağınız hesap numaralarıdır. Lütfen bankanızın uygulamasından PeP Hesabınıza para gönderirken bu IBAN bilgisini kullanarak işlem yapın.
4. PeP hesabına para transferi yaparken banka uygulamasında AÇIKLAMA alanına gönderim yapılan PeP ID bilgisinin yazılması ÖNEMLİDİR. Aksi takdirde transfer edilen tutar, gecikmeli olarak PeP hesabınıza geçebilmektedir.

Önemli! PeP hesabınıza para yükleme işlemine başlamadan önce lütfen güncel işlem limitlerini www.peple.com.tr/limitler ‘den kontrol ediniz.
PeP Kartlarınız ile ATM’den hesabınıza para yatırdığınızda paranız anında hesabınıza geçmektedir.
Havale/EFT ile para yatırdığınızda Para Yükle menüsünde yer alan listede yer alan bankalardan 7/24 PeP hesabınıza para gönderebilirsiniz. Ortalama transfer süresi 15-20 dakikadır.Listedeki bankalar dışında bir bankadan para yükleme yapıyorsanız, lütfen DİĞER seçeneğini seçerek çıkan IBAN numarasını kullanarak ve AÇIKLAMA kısmına PeP ID’nizi girerek işlem yapınız. DİĞER bankalardan yapacağınız para yükleme işlemleriniz resmi tatiller hariç Hafta içi EFT saatleri içinde gerçekleşmektedir ve ortalama transfer süresi 2 saattir.
Evet, PeP hesabınıza para transferi yaparken AÇIKLAMA kısmına yalnızca PEP ID’inizi yazmanız yeterli olacaktır.
PeP ID, PeP‘in sizlere özel olarak tanımlamış olduğu üyeliğinize ait kimlik numaranız diyebiliriz. PeP ID‘nizi ana sayfada , sağ üst köşede isminizin altında veya PeP Profilim menüsünde isminizin altında bulabilirsiniz. Para Yükle menüsünde banka transfer bilgilerinde ekranın üstüne ÖNEMLİ NOT bölümünde görebilirsiniz.
Merak etmeyin, paranız her zaman güvende. Sadece paranızın hesabınıza geçmesi biraz zaman alacak. Gün içinde eksik PeP ID ile gönderilmiş transfer işlemleri ilgili ekiplerimiz tarafından incelenerek hızlıca hesabınıza aktarılmaktadır. Eğer işleminizin aciliyeti varsa ise bizlere 0850 450 50 40 numaralı PeP Müşteri Hizmetleri ve destek@peple.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.
Türkiye bankaları tarafından çıkartılmış kendinize ait banka / kredi kartı ile PeP TL hesabınıza 7/24 yükleme yapabilirsiniz. PeP Döviz hesaplarınıza kart ile yükleme yapılmamaktadır. İşlemlerinizi yapmadan önce lütfen yükleme ve kullanım limitlerinizi kontrol ediniz. Kart ile yüklenen bakiyeler ile yalnızca PeP VISA / PeP TROY Kartlarınızla alışveriş, internet alışverişleri ve yakıt alımlarında kullanabilirsiniz. Kart ile yüklenen bakiyeler ATM’den nakit ÇEKİLEMEZ.
Üzgünüz, şuan yalnızca Türkiye bankalarından almış olduğunuz kartlarınızdan PeP Hesabınıza Türk Lirası yükleyebilirsiniz.
PeP Visa kartınız varsa Türkiye’deki tüm ATM'lerden PeP hesabınıza TL yükleyebilirsiniz. Üstelik tüm Halkbank ATM‘lerinden hiçbir komisyon ödemeden yükleyebilirsiniz, diğer banka ATM’lerinden yüklemeler için uygulanacak ücretleri www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri adresinde bulabilirsiniz.
ATM’den yapacağınız para yükleme işlemleri yalnızca PeP Kartlar kullanılarak yapılmaktadır. PeP Kart kullanılmadan yapılan para yükleme işlemleri kabul edilmemektedir.
ATM'den yalnızca TL yükleyebilirsiniz.
Para yükleme işleminiz öncesinde www.peple.com.tr/limitler adresinde yer alan para yükleme limitlerini detaylı inceleyebilirsiniz.
PeP Visa kartınız ile yurt içi ve yurt dışında Visa kartı kabul eden tüm bankaların ATM'leri üzerinden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. PeP TROY kartınız ile sadece yurt içi banka ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. PeP hesabınıza kredi kartı ile yapılan bakiye yüklemeleri nakit çekim işlemine girdiği için kart sahibi bankalar, yapılan yükleme sonrasında nakit çekim işlemine izin vermemektedir. Kredi kartı ile yüklenen bakiyeleri yalnızca PeP Kartınız ile fiziki veya online alışverişlerinizde ve yakıt alımlarınızda kullanabilirsiniz.
PeP Visa Kartınız ile yurt içinde ve yurt dışındaki ATM’lerden TL, USD, EUR, GBP hesaplarınızdan para çekebilirsiniz. Yurt içi ATM’lerinden yapılacak işlemler o an için belirlenen PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek çekilebilmektedir. Yurt içi ATM’lerden yabancı para cinsinden çekim işlemi yapılmamaktadır.
Yurt dışı ATM’lerde ilgili ülkenin para cinsinden çekim yapabilirsiniz. Hesabınızda bakiyeler ilgili ülkenin para birimine o an için belirlenen PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdan düşülecektir.
Yurt içi/ Yurt dışı Tüm ATM işlemlerinizde sırasıyla TL, EUR, USD, GBP hesaplarınızdaki bakiyeler kullanılarak işlem yapılmaktadır. Öncelikli olarak TL hesabınız kullanılır, eğer TL hesabınız müsait değilse sırasıyla EUR, USD, GBP hesabınızdaki bakiyeler TL'ye çevrilerek nakit çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.
Türkiye’de PeP VISA ve TROY Kart kabul eden tüm banka ATM’lerinde para çekme, para yükleme işlemi yapabilirsiniz.
Yurt dışında ise sadece PeP VISA Kart ile ATM’lerden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz.
Önemli! Bakiye sorgulama işlemi yalnızca yurt içi ATM’lerinde yapılmaktadır.
PeP Visa Kartlar ile tüm banka ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. Halkbank ATM’lerinden ücretsiz nakit çekebilirsiniz. Diğer Banka ATM’leri için www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri adresinden detaylı inceleyebilirsiniz.
Öncelikle yüklemiş olduğunuz bakiyenin kredi kartı ile yüklenmediğinden emin olunuz. Eğer hesabınıza kredi kartı ile para yüklediyseniz ilgili tutarları yalnızca alışveriş ve yakıt alımlarınızda kullanabilirsiniz, nakit çekim ve para transferi işlemlerine izin verilmemektedir. Eğer probleminiz devam ediyorsa bize 0850 450 50 40 numaralı PeP Müşteri Hizmetleri veya destek@peple.com.tr email adresimizden ulaşabilirsiniz.
PeP Visa kartınızı kullanarak PeP hesabınıza para yükleme ve hesabınızdan nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. Kartınız bulunmuyorsa hemen PeP Mobil uygulaması veya PeP Online Şubeden PeP Visa Kart talebinde bulunabilir veya belirlenen limitler dahilinde adınıza ait banka hesaplarından yükleme yapabilirsiniz.
PeP hesaplarınızdaki TL, USD, EUR, GBP bakiyelerinizi Türkiye’deki bankalarda adınıza ait hesaplara TÜRK LİRASI cinsinde gönderebilirsiniz. PeP Döviz hesaplarından yapılacak işlemlerde PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek banka hesabınıza transfer edilmektedir. Para gönderme işlemleriniz için www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri adresinde belirtildiği şekilde yurt içi banka transfer ücreti uygulanmaktadır.
Premium statüdeki müşteriler başkasına ait banka hesabından PeP hesabına para alabilirler. Bu işlemde kullanacağınız hesap bilgilerine PeP mobil uygulama ya da online şubedeki Para Yükle menüsünden ulaşabilirsiniz.
Banka hesabından PeP hesabına yapılacak para yükleme işlemlerinde “Açıklama” alanına PeP ID bilgisinin yazılması gerekmektedir.

Starter ve Select statüdeki müşteriler ise sadece kendi adına ait banka hesaplarından PeP hesabına para yükleme işlemi yapabilmektedir. Premium statüye geçmek için hemen PeP mobil uygulamasından fiziki PeP Kart isteyin, Premium segmentin ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayın.
PeP Premium statüdeki müşteriler, başkasına ait banka hesabından PeP hesabına para alabilmektedir. Diğer statüdeki müşteriler ise sadece kendi adına kayıtlı banka hesaplarından PeP hesabına para yükleme işlemi yapabilmektedir. Banka hesabından PeP hesabına yapılacak para yükleme işlemlerinde “Açıklama” alanına PeP ID bilgisinin yazılması gerekmektedir.

PeP üyesi olmayan kişiler tarafından yapılan para yükleme işlemlerinde ilgili tutar iade edilecektir. Unutmayınız ki, bu süreç manuel olacak olup 5 iş günü içinde iade talimatı tarafımızdan bankanıza gönderilir, hesaba yansıma süreci bankaya göre değişiklik göstermektedir.
1. PeP hesap sahibi ile banka hesap sahibinin farklı olması (Premium statüdeki müşteriler için geçerli değildir),
2. Parayı gönderen kişinin PeP üyesi olmaması,
3. ATM’den kartsız yükleme yapılması,
4. Belirtilen işlem limitlerinin üzerinde yükleme yapılması.
PeP hesabınızdaki TL, USD, GBP, EUR bakiyelerinizi diğer PeP hesabı olan kişilere 7/24 gönderebilirsiniz. Bunun için göndereceğiniz kişinin PeP ID’sini girerek veya PeP hesabına kayıtlı cep telefonu numarasını girerek para gönderebilirsiniz.
PeP hesabınızdaki TL, GBP, EUR bakiyelerinizi bankalardaki kendinize ait hesaplarınıza TL cinsinden para gönderebilirsiniz.
PeP Döviz hesaplarından yapılacak işlemlerde ise PeP avantajlı döviz çevrim kuru uygulanarak hesabınızdaki döviz bakiye TL’ye çevrilerek banka hesabınıza transfer edilmektedir. Transfer işleminde banka hesap bilgileri alanına Türk Lirası banka IBAN bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunuz.
Select müşteriler, sadece kendisine ait kayıtlı yurt içi tüm banka hesaplarına para gönderebilirler. Premium statüye sahip ise, ayrıcalıklı olarak başkasına ait banka hesaplarına da para gönderebilirler.
Hafta içi EFT saatleri 09:00 – 16:30 saatleri arasında yaptığınız işlemler ortalama 2 saat içinde banka hesabınıza geçmektedir. Resmi, diğer tatil günleri ve EFT saatleri dışında yaptığınız işlemler ilk iş günü banka hesabınıza geçmektedir.
Sadece Premium statüdeki müşteriler, PeP hesaplarından başkasına ait banka hesabına para gönderebilirler.
Premium statüdeyseniz, PeP hesabından 3. kişiye ait banka hesabına belirlenen limitler doğrultusunda para gönderebilirsiniz. Belirlenen işlem limitlerini https://www.peple.com.tr/limitler ‘den inceleyebilirsiniz.

Select müşteri iseniz, para gönderebilmek için ilgili kişinin öncelikle kendisine PeP hesabı açması gerekmektedir ve siz PeP hesabınızdan ilgili kişinin PeP hesabına 7/24 para gönderebilirsiniz. Daha sonra ilgili kişi kendi PeP hesabından, yine kendisine ait banka hesabına kolayca para gönderebilecektir.
Banka hesaplarına transfer işlemleri resmi tatiller hariç hafta içi 9:00 -16:30 arasındaki yapılmaktadır. PeP üyeliğiniz altında 1’den fazla cüzdan hesabınız var ise eğer; işlem için yeterli bakiyesi bulunan PeP hesabınızın işlem anında seçili olduğundan emin olunuz. İşlem anında seçili PeP hesabınızı değiştirmek için ekranın üstündeki sağ / sol tuşlarını kullanabilirsiniz.
Banka hesaplarınıza 7/24 transfer işlemi gerçekleştirmek isterseniz Garanti Bankası, Akbank ve Finansbank hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

IBAN bilgilerinizi doğru girdiğinizi tekrar kontrol ediniz. Bankalardaki TL hesaplarınıza ait IBAN bilgisi girdiğinizi kontrol ediniz. Girmiş olduğunuz IBAN bilgilerinin kendi adınıza ait bir hesaba ait olduğunu kontrol ediniz. Kendi adınıza ait olmayan banka hesaplarına gönderim yapılamamaktadır.

İlgili işlem için geçerli olan işlem limitlerini www.peple.com.tr/limitler tablosunda detaylı inceleyebilirsiniz.

Eğer probleminiz devam ediyorsa bize 0850 450 50 40 numaralı Müşteri Hizmetlerimiz veya destek@peple.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.
Güncel işlem limitleri için www.peple.com.tr/limitler adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
PeP hesaplarınızı kullanarak dilediğiniz her an dünyanın dört bir yanındaki bankalara para transferi yapabilir veya yurt dışından ödeme alabilirsiniz.
İngiltere (Birleşik Krallık), Avrupa Birliği (Almanya, Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, Yunanistan) ülkelerindeki banka hesaplarına para transferi yapabilir veya ödeme alabilirsiniz.
İngiltere (Birleşik Krallık) bankalarından PeP hesabınıza para transferinde kullanılacak olan hesap bilgileridir. İngiltere bankalarından PeP hesabınıza GBP para transferi gönderecek kişilere UK Hesap bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir.
Avrupa Birliği ülkelerindeki bankalardan PeP hesabınıza EUR / GBP para transferi isteyen kişilere bu IBAN ve BIC bilgisini paylaşmanız gerekmektedir.
Yurt dışı para transferi işlemi yapabilmek için öncelikle Premium statüde olmanız gerekmektedir. Premium statüye geçmek için ise PeP Visa Kart almanız gerekmektedir. Sonrasında Para Gönder / Banka Hesabına Gönder menüsünden ülke seçimi yaparak gerekli adımları tamamlayabilir ve işleminizi yapabilirsiniz.
Premium müşteriler, yurt dışına para gönderme veya yurt dışından para alma işlemlerini belirlenen limitler dahilinde gerçekleştirebilirler. Premium müşteri olmak için hemen PeP Mobil uygulaması veya PeP Online Şubeden PeP Visa Kart talebinde bulunabilirsiniz. PeP mobil uygulamasında Para Yükle / Banka Hesabından Yükle / Para birimi ve ülke seçimi yaparak ekranda yer alan bilgileri gönderici ile paylaşarak para alma işleminizi yapabilirsiniz.
Güncel işlem limitlerini www.peple.com.tr/limitler , hizmet ücretlerini ise www.peple.com.tr/hizmet-ucretleri adresinden inceleyebilirsiniz.
Avrupa Para Birimi Euro (EUR) ve İngiliz Sterlini (GBP) transferi yapabilirsiniz.
Evet, Premium statüde iseniz PeP TL hesabınızı kullanarak yurt dışına para gönderebilirsiniz. Yurt dışındaki alıcı bankanın uygulayacağı GBP / EUR çevirim kurunu şeffaf bir şekilde işlem anında görebilir, işleme onay vererek transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Evet, Premium statüde iseniz PeP hesaplarınızda bulunan GBP ve EUR bakiyelerini yurt dışı para transferinde kullanabilirsiniz.
İngiltere (Birleşik Krallık) ve Avrupa Birliğine yapılan para transferleri anlık olarak 7/24 gerçekleşmektedir.
Gönderilen tutar, gönderinin yapıldığı ülke, gönderilen döviz cinsi, gönderilen ülkedeki regülasyon, kimlik tespiti süreçleri, gönderilen ülkedeki çalışma saatleri, zaman dilimi farklılıkları gibi koşullara bağlı olarak gecikme veya hizmet verememe durumu söz konusu olabilir. İlave kısıtlamalar geçerli olabilir.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden işlem detaylarını takip edebilirsiniz. Dilerseniz 0850 450 50 40 PeP Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da işlem detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tutar anında hesaba aktarılacağı için işlemde bir hata olduğunu düşünüyorsanız 0850 450 5040 PeP Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
Yurt dışından PeP hesabınıza para almak için Premium statüde olmanız gerekmektedir. Yurt dışından gönderilen transferlerin kendi hesabınıza geçebilmesi için PeP üyeliğinize bağlı bir döviz hesabı açmalısınız. PeP Mobil uygulaması veya PeP Online Şubeye giriş yaparak Para Gönder / Banka Hesabına Gönder menüsünden para göndermek istediğiniz ülke seçimi yaptıktan sonra istenilen bilgileri doldurarak adınıza ait hesap bilgilerini oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz yurt dışı IBAN bilginizi gönderici ile paylaşarak, göndericinin PeP hesabınıza transferi gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Gelen transferleri PeP Mobil uygulaması veya PeP Online Şubeden takip edebilirsiniz.
PeP GBP, EUR ve USD cüzdan hesaplarınızda bulunan bakiyelerinizi PeP Visa Kart sahibi olarak belirtilen işlem limitleriniz dahilinde; fiziki veya internet alışverişlerinizde kullanabilir, Halkbank ATM'lerinden nakit çekim işlem ücreti ödemeden TL olarak çekebilirsiniz. Halkbank ATM'leri dışındaki tüm yurt içi ve yurt dışı banka ATM’lerinde ise Hizmet Ücretleri tablosunda belirtilen ücretler dahilinde işlem yapabilirsiniz.
Ayrıca Türkiye’deki bankalarda bulunan kendi adınıza ait Türk Lirası hesaplarınıza para transferi yapabilirsiniz. Üstelik Premium statüye geçmeniz halinde, 3. kişilere ait banka hesaplarına belirlenen limitler doğrultusunda para gönderebilirsiniz. Türkiye’deki bankalarda döviz cüzdan hesaplarınızdan yapılacak para transferi işlemlerinizde çevrim işleminde hesaplanan kur oranı anlık olup işlem anında şeffaf bir şekilde onayınıza sunulmaktadır. İşlemleriniz resmi tatiller hariç hafta içi EFT saatlerinde 09:00-16:30 arasında yapılmaktadır.
PeP Döviz hesaplarınızı, TL olarak Türkiye’deki bankalardaki hesaplara gönderebilirsiniz. Döviz hesaplarınızdan Türkiye’deki bankalarda bulunan döviz hesaplarınıza para transferi yapılmamaktadır.
Öncelikle PeP Visa Karta sahip olmanız gerekmektedir. PeP Mobil uygulama veya PeP Online Şubeden ücretsiz olarak PeP Visa Kart başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız ortalama 7 iş gününde teslim edilecektir. PeP Visa kartınızı teslim aldıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.
İşlem öncesinde PeP Visa Kart sahibi olmanız gerekmektedir. PeP Mobil uygulama veya PeP Online Şubeden ücretsiz olarak kart başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız ortalama 7 iş gününde teslim edilecektir. PeP Visa kartınızı teslim aldıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. İşlem limitleri tablosunda (www.peple.com.tr/limitler) detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Alıcı kişinin PeP üyesi olması ve PeP hesabına bağlı yurt dışı IBAN’ının olması yeterlidir. Avrupa Birliği ve/veya İngiltere’deki bankalardan PeP hesabına para gönderebilirsiniz.
Şu an için yalnızca yurt dışına TL, GBP ve EUR cinsinden para gönderebilir veya alabilirsiniz.
Yurt dışında yapacağınız alışverişleriniz ve nakit çekim işlemlerinizde PeP TL hesabınızdan işlem yapılmaktadır. Yapmış olduğunuz kartlı alışverişlerinizde kur avantajı sağlamaktayız. İşlem anında oluşabilecek en avantajlı kurları sizlere sunmaya çalışmaktayız.
Nakit çekim işlemlerinizde ise yurt dışında Visa kartı kabul eden tüm ATM’lerde yapacağınız 200 EUR ve üzeri (karşılığı diğer döviz kurları) para çekme işlemlerinizde tarafınıza herhangi bir ücret yansıtmamaktayız.
Fiziksel veya online alışverişlerinizde hafta sonu yapılan işlemlerde POS sahibi bankanın takas işlemini göndermesi birkaç gün alabilmektedir, bu sebeple ilgili işlem yurt dışı kuruluşlardan takas işlemine gelene kadar işleminiz bekleyen işlem statüsünde bulunmaktadır. Bekleyen işlem statüsünde olan işlemlerin kur çevirimleri geçici olarak işlem kurundan daha yüksek gözükebilir, genel olarak ilk iş günü ilk işlem tutarı yurt dışı takasından geldikten sonra bekleyen statüsünden çıkarken işlem kuru da buna paralel olarak düşerek hesabınıza yansıyacaktır.
PeP online veya PeP mobil şubede yer alan "Parolamı Unuttum" linkini tıklayarak 6 haneli, rakamdan oluşan ve ardışık olmayan yeni parolanızı oluşturabilirsiniz. Parolanızı değiştirmek için kayıtlı cep telefonunuza SMS gönderilecektir.
PeP hesabınıza kendinize ait bir banka hesabından EFT / Havale ile minimum 1 TL yükleme yaparak Select kullanici statüsünü kazanabilirsiniz.
PeP Visa Kart sahibi olmanız halinde Premium müşteri olur ve günlük, aylık ve yıllık işlem limitlerinizi arttırabilirsiniz. PeP online veya PeP mobil şubeden giriş yaparak hızlıca yeni kart başvuru talebinizi iletebilirsiniz.
PeP, 6493 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir elektronik para kuruluşudur. Bağlı olduğumuz yasalar gereği hesabın gerçekten size ait olduğunu doğrulamaya ihtiyacımız bulunmaktadır.
PeP, kişisel bilgilerini en ileri güvenlik yöntemleriyle korur ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince asla üçüncü kişilerle paylaşmaz.
PeP Mobil uygulama veya PeP Online Şubeye giriş için kullanılan tek kullanımlık şifreler, sistemimizde kayıtlı cep telefon numaranıza SMS olarak gönderildiği için telefon numarası değişikliklerini vakit kaybetmeden 0850 450 5040 numaralı PeP Müşteri Hizmetleri'ne bildirmeli ve telefon numaranızı güncelletmelisiniz.
PeP İnternet şube veya mobil uygulamasına giriş yaparak Kartlarım menüsünden ücretsiz yeni kart başvurusu talebinizi oluşturabilirsiniz.
Dilerseniz Opet istasyonları satış noktalarından veya Hepsiburada, n11 gibi anlaşmalı online alışveriş sitelerinden belirtilen kart ücretleri ile PeP Visa Kart sahibi olabilirsiniz.
PeP Kart fiziksel karttır. Fiziksel POS, ATM ve PeP Döviz hesabı, yurt dışı para transferi işlemleri için gerekli olan bir karttır.
Sanal kart ise sadece sanal alışverişlerde kullanılabilen üyelik sonrası anında oluşturularak kullanılabilen bir Visa sanal kartıdır. İşlemlerinizin kesintisiz sürmesi, PeP’in tüm imkanlarından yararlanabilmek için PeP Visa fiziksel karta hemen başvurabilirsiniz.
Kart Ekle menüsü PeP TROY kartlarıyla işbirliği olan Kamusen Kart, PeP Troy Yakıt Kart, Doblo Team Kart gibi işbirliklerindeki kartların aktivasyonu için kullanılır.
Aynı şekilde Opet istasyonlarından veya Hepsiburada, n11 gibi anlaşmalı online alışveriş sitelerinden almış olduğunuz PeP Visa kartlarınızı da bu menüden ekleyerek aktif edebilirsiniz.
Eğer PeP kart başvurunuzu Mobil veya Online şubemizden yaptıysanız ve kartınız size kurye ile teslim edildi ise bu menu sizin için GEÇERLİ DEĞİLDİR. Kartlarım menüsünden kartınızı aktif edip kart şifrenizi oluşturarak kullanıma başlayabilirsiniz.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden başvurusu yapılan PeP Visa Kartların ücreti bulunmamaktadır. Kurye ile teslimat hizmeti ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
PeP online veya PeP mobil şube üzerinden başvurusu yapılan PeP Visa Kartların kullanım ücreti bulunmamaktadır.
PeP Visa kart tüm dünyada geçerli, yurt dışındaki alışveriş ve ATM’lerde kur avantajları, ücretsiz ATM fırsatları sağlayan, yurt içinde ise PeP döviz hesaplarınızdan işlem yapabileceğiz, temassız özelliği olan chip’li karttır.
PeP Troy kart ise sadece yurt içinde işlem yapabilen, ticari işletmelerin indirimli akaryakıt kartı olarak da kullanabildikleri manyetik şeritli karttır.
Kartınız ortalama 7 iş günü içerisinde adresine kurye ile teslim edilecektir. Kartınız ile birlikte gönderilen sözleşmeyi imzalamanız gereklidir. Bu yüzden yalnızca size teslim edilebilir.
PeP İnternet veya Mobil şubesine giriş yaparak Kartlarım / Kart İşlemleri menüsünde yer alan şifresini değiştirmek istediğiniz kartınızı seçin. Şifre Oluştur/Değiştirme menüsünden yeni belirleyeceğiniz 4 haneli kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.
Üzgünüz, PeP Hesabınızdaki döviz hesaplarınızı sadece PeP Visa kart ve PeP Visa sanal kart ile kullanabilirsiniz.
PeP Sanal Kart; hesabınıza bağlı olarak açılan, kartın fiziki olarak bulunmadığı tüm e-ticaret alışverişlerinde kullanılabilen bir kart numarasıdır. Sanal Kart numarası talep anında üretilir, hemen kullanılabilir durumdadır ve tamamen ücretsizdir.
PeP müşterilerine özel her alışveriş sonrası numaraları değişen sanal kart ile alışverişlerde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu sayede internette kart bilgilerinize %100 güvenlik sağlarsınız. Kart bilgilerinize işleminizden sonra geçerliliğini yitireceği internet ortamında bilgilerinize usulsüzce erişim sağlansa bile kart numaranız artık geçersizdir.
Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Aynı anda 2 tane aktif sanal kartınız olabilir. Dilerseniz kartlarınızdan birini sabit numaralı sanal kart diğerini ise her alışverişte numarası değişen sanal kart olarak tanımlayabilirsiniz. Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 adet değişen sanal kart numarası oluşturabilirsiniz.
Ana menüden Kartlarım’dan işlem yapmak istediğiniz sanal kartınızı seçin. Kart ayarları menüsünden ilgili seçeneğini açarak aktif hale getirebilirsiniz.
PeP hesabınıza yüklediğiniz bakiyeyi PeP Kart ve PeP Sanal Kartınızla kullanabilirsiniz.Kart Ayarları menüsünde kartınızla kullanabileceğiniz işlem limitlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu sayede hesabınızda bulunan bakiyelerinin tamamını veya bir kısmını kartınızla kullanabileceğinizi ayarlayarak hesabınızın tüm kontrolü sizin elinizde olur.
PeP Kart işlem limitlerine www.peple.com.tr/limitler linkinden ulaşabilirsiniz.
Temassız(şifresiz) işlem limiti, 7 Mayıs 2021 tarihi itibariyle 350 TL'dir.
Temassız özelliği olan PeP Visa Kart’ınız ile 350 TL’ye kadar olan işlemlerinizi temassız, bu tutar üzerindeki işlemlerinizi ise şifre girerek yapabilirsiniz.
PeP kartınızla yapmış olduğunuz işlemlerin tamamı size bildirilmektedir. Bu sayede hesabınızın tüm kontrolü elinizde olur, şüpheli bir işlemi anında tespit edebilirsiniz. İşlem bildirimlerinden haberdar olabilmek için PeP mobil uygulamanızda yer alan bildirim ayarlarını açık tutmayı unutmayın.
Şirketimiz Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS) sertifikasına sahip olup, tüm kart bilgilerinizi güvenli ortamda saklamaktadır.
Uluslararası işlem itirazı kuralları gereği, işlem itirazı yazılı olarak iletilmelidir. İşlem itirazınızı harcama itiraz formunu doldurarak bize iletebilirsiniz. Harcama itiraz formuna erişmek için tıklayınız.
PeP'e kayıtlı cep telefonundan ve e-posta adresinizden PeP Müşteri Hizmetlerine ulaşarak PeP hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Eğer hesabınızda bakiye varsa, hesabınız kapatılmadan önce bakiyenizi çekmeniz ya da harcamanız gerekmektedir.
PeP Mobil uygulaması veya Online Şubeden PeP üyesi olan veya olmayan kişilerden para isteyebilirsiniz.
PeP üyesi olmayan kişilerden de para isteyebilirsiniz.
Para alma ile PeP hesabınıza gönderilen tutarları yalnızca PeP Kartınız ile yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
Para Al ile PeP hesabınıza gönderilen tutarları yalnızca PeP Kartınız ile alışverişlerde kullanabilirsiniz.
PeP TROY Kartların aynı zamanda yakıt kart özelliği bulunmaktadır. PeP TROY Kartı kullanarak tüm OPET benzin istasyonlarında akaryakıt alışverişlerinizi indirimli yapabilirsiniz.
PeP Yakıt Kartınızı akaryakıt alımlarında kullanabilirsiniz. Bu kart otogaz alımlarında geçerli değildir.
Yakıt alımlarında sunmuş olduğumuz indirim oranları tamamen kişiye özel belirlenmektedir. İndirim oranları üyelerimizin yapmış olduğu yakıt alışverişi alışkanlığı başta olmak üzere birden fazla kritere göre sistem tarafından otomatik belirlenmektedir. Bu nedenle farklılık gösterebilir.
Üzgünüz! Yakıt kart hesabına yüklenen bakiyenin iadesi yapılamamaktadır. Yakıt kartınızda bulunan bakiyeniz ile Opet istasyonlarında yakıt alımı yapabilirsiniz.
Koalay.com aracığı ile Seyahat Sağlık (Vize Reddi Teminatı Dahil), Trafik-Kasko, Tamamlayıcı Sağlık sigortalarını bütçenize uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.
Koalay.com anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu konut, dask, seyahat sağlık, kasko ve trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırarak en uygun sigorta poliçesinin online satın alınmasını sağlayan sigorta brokeridir.
Sigorta şirketlerinin sunduğu sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifi arama işini sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi ve poliçenizi kolayca satın almanızı sağlayan iş ortağımız firmadır.
Ödeme adımında diğer banka kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz.
Teklif ve poliçe işlemleriniz ile ilgili peple@koalay.com mail atabileceğiniz gibi 0(216) 570 08 72 telefon numarası ile, size özel çağrı merkezinden hafta içi 09.00-19.00 saatleri arasında bilgi ve destek alabilirsiniz.
Tüm sigorta hizmetleri Koalay.com Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. PeP ‘in Sigorta poliçelerinin satış ve satış sonrası işlemlerinde herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Evet, PeP hesabınızdan fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Fatura ödemeleriniz yalnızca PeP TL hesabınız kullanılarak ödenebilmektedir. PeP döviz hesaplarınızdan fatura ödemesi yapılamamaktadır.
Türkiye’deki banka ATM’lerinden kartsız para yükleme işlemleri kabul edilmemektedir. PeP Kartınız yoksa hemen PeP mobil uygulamasından fiziki PeP Kart alabilirsiniz.
Elektrik, telefon, su, doğalgaz ve diğer anlaşmalı kurum/fatura ödemelerinizi kolaylıkla PeP hesabınız üzerinden yapabilirsiniz.

Değerli bireysel müşterimiz, sunduğumuz hizmetlerden kaynaklı olarak yaşadığınız (bireysel nitelik taşıyan, dolayısıyla ticari faaliyet kapsamına girmeyen) ihtilaf konusunda kuruluşumuza, uyuşmazlığa konu işlem veya eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç 2 yıl içerisinde yazılı başvuru gerçekleştirmiş ve bu başvurunuz, başvuru tarihinizden itibaren 20 gün içerisinde; yanıtlanmamışsa yanıt verilmesi gereken 20 günlük sürenin bitiminden itibaren, başvurunuz olumsuz yanıtlanmış veya verilen yanıtı yeterli bulmamanız halinde ise yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkınız bulunmaktadır.


TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru formuna https://todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/ linkinden veya www.todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Form ilgili bilgilerin doldurulması ve gerekli belgelerin yüklenmesi sonucu www.todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletilebilir.


TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Bilgilendirme Broşürünü de inceleyebilirsiniz.